Основна школа “23. октобар” изабрана је за једну од 40 основних школа са подручја Војводине и Београда, у пројекат “Предузетне школе”. Овај пројекат спроводи Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са Фондацијом Универекспорт. Пројекат подржава развој предузетништва као међупредметну компетенцију. Циљ је да ученици током пројектних активности стичу употребљива знања и вештине и примењују већ стечена знања стечена у редовном наставном процесу, као и да буду оспособљена да знање о предузетништву могу да примене у каснијем животу.
Наша школа определила са за пројекат на тему “Узгајање органске баште” који ће се примењивати током школске 2017/2018. године. Формирани су школски тимови наставника и ученика. Тим наставника чине наставници биологије, чувара природе, историје, техничког и физичког образовања, српског и руског језика, као и учитељице, док ученички тим чине сви они ученици који желе да допринесу својим знањем и идејама,  а уче кроз рад и забаву. Органска башта засађена је у дворишту основне школе. Ученици ће уз подршку својих наставника и учитељица узгајати зачинске и лековите биљке. Биљке ће се узгајати методом које не укључују вештачке додатке попут пестицида и хемијског ђубрива. Циљ је да се биљке негују и гаје тако да се на крају добију здрави производи које ће ученици моћи да продају као свеже или сушено за чај. У плану је и организовање чајанки.