Конфуцијев институт  Универзитета у Новом Саду,чије је седиште на Филозофском факлутету, у суботу 26.маја 2018. године  обележило је 4 године постојања и успешног рада.

Поред вртића “ Маштолед“,хора гимазије Јован Јовановић Змај,Вушу клуб “Лаоху“ из Новог Сада, учествовали су ученици наше школе Наташа Шимуновић 3/3 и Ђорђе Сабо 3/2 као полазници кинеског језика овог института. Они су  у сарадњи са ученицима карловачке гимназије и својим професорима из Кине  извели чајну драму “ 101 шољица чаја“. Поносни смо на наше ученике јер наша школа спада у 16 школа где се изучава кинески језик, а наши ученици су имали част да учествују у овом програму јер су показали изузетно напредовање у изучавању кинеског језика.