Сарадња наше школе и ОШ “Иван Гундилић“ из Новог Сада донела је један диван пројекат. Идеја пројекта је да деца из обе школе прикажу другарима оно што је важно у њиховом месту, оно на шта су поносни и шта представља културно наслеђе. 2018. година је проглашена годином Европског културног наслеђа и ово је наш допринос обележавању те године. Носиоци пројекта за нашу школу је актив 3. разреда учитељице Татјана Крстић, Милена Филиповић и Ирена Бијелић. Поред ученика 3. разреда пројекат је подржало преко 300 ученика наше школе и 16 учитеља и наставника, кроз многобројне активиности које су се одвијале у обе школе. Посебну пажњу  изазвало је учешће ученика на Фестивалу куглофа кроз вечерњи програм на тргу Сремских Карловаца где су се ученици обе школе на уметнички начин представиле. Поред програма школе су се представиле и кроз изложбене штандове, где су били изложени уникатни предмети настали од стране ученика у току ове школске године. Поред украсних предмета на штандовима су се нашли и куглофи који су служили за дегустацију туристима. Дружење се завршило ликовном радионицом “Шашави куглоф“ где су учествовали ученици обе школе.