Захваљујући нашем наставнику руског језика Данијелу Метикошу који више година успешно мотивише ученике да активно изучавају руски језик и притом буду запажени на многим такмичењима, наша школа је добила један савремени кабинет са новим намештајем, интерактивном таблом и књигама на руском језику.

Овоме треба да захвалимо великом добротвору „РЖД Интернешенел“  компанији која је ангажована на модернизацији пруге која пролази поред нашег места.

На свечаности која је уприличена, наша школа је била домаћин многобројним уважаеним гостима: потпреседници владе Зорани Михајловић,  амбасадору Русије у Србији Александру Чепурину, Генералном директору „РЖД Интернешенел“ Сергеју Алексејевич Павлову, начелнику школске управе Нови Сад  Јовану Вукчевићу и   председнику општине Ненаду Миленковићу.

Пригодан програм на руском језику извели су ученици 6. и 8. Разреда.

Видео запис о овом догађају можете видети на линку: