У  четвртак, 20.10.2016. године са  почетком у 12h,  за ученике 8. разреда ОШ ”23 Октобар” из Сремских Карловаца одржан јавни час са темом ПРОМОЦИЈА ЗВАЊА ПРОГРАМЕР И ПРОГРАМИРАЊЕ.

Јавни час одвијао се у два дела:
1) Први део је био уводни део предавања ( увод у тему програмирања и звање програмер) који је одржала професорица Јелена Десница, директорица Смарт гимназије из Новог Сада;
2.)  Овим програмом, уједно смо реализовали део који се односи на професионалну оријентацију за ученике 8. разреда, којим је коoрдинирала педагог школе Милка Вујовић.
                Практични део програма се изводио  у кабинету информатике. Предавач – реализатор овог дела је била професорица Смарт гимназије Маја Спасојевић.
Осим ученика предавињу и радионицама је присуствовао велики број наставника и учитеља запослених у овој школи. Организатор целог догађаја је била Весна Чолић учитељ, велики фан ИТ технологија која редовно користи ИТ у својој настави.