У нашој школи, у уторак 05. марта, обележен је Међународни дан енергетске ефикасности. Ученици III-3, V-3 и VII-3 одељења учествовали су у кратком квизу знања. Циљ је био да сазнају нешто ново на ову тему, али и да сами себе провере колико су они заиста ,,енергетски ефикасни,, током својих свакодневних активности. Сазнали смо да су, радни сто поред прозора, размакнуте завесе дању уместо упаљене лампе, телефон који не треба држати по цео дан на пуњачу, гашења монитора када рачунар не користимо, само  неки од начина да допринесемо смањењу потрошње електричне енергије на минимум, а да при томе не нарушавамо ниво комфора, нити ефикасности у обављању посла. Тог дана, потрудили смо се да током часова, светло буде угашено у учионицама.

Координатор тима за екологију,
Снежана Пилиповић