Наша школа је добила позив за учешће у пројекту Дан девојчица у ИКТ сектору. Дан девојчица у ИКТ-у установљен је на нивоу Уједињених нација и обележава се сваког последњег четвртка у априлу. Дан девојчица ће се ове године одржати 25.04, а Удружење пословних жена Србије га организује девету годину за редом. Дан девојчица у ИКТ-у има за циљ да девојчице оснажи приликом одабира будућих професија, да не подлежу стереотипима, већ да се руководе личним интересима и талентима. И oве године Дан девојчица се реализује уз институционалну подршку Владе Републике Србије и председнице Владе РС, госпође Ане Брнабић која је почасна покровитељка пројекта.
Такође, институционална подршка потврђена је и од Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Једна од активности које Дан девојчица обухвата јесте и такмичење за девојчице „Ухвати идеју“ које подразумева израду видео рада на задату тему. Наше девојчице су снимиле видео на тему „Моји стилови учења“. Видео премијерно можете погледати на сајту наше школе. Уживајте!https://youtu.be/M_VmZ6hnQSQ