У оквиру успешне сарадње наше школе и Друштва за неговање традиције и очување Сремских Карловаца ,ученици 4/1 и 5/3 одељења са учитељицама Николином Влаисављевић, Иреном Бијелић и наставницом историје Јасном Илић  учествовали су  у шетњи “’Моја карловачка прича“ који је део  пројекта “Шетња кроз наслеђе“ “Нови Сад 2021-Европска престоница културе“
Кроз ову активност наши ученици имали су прилику  да упознају  карловачко наслеђе  које чувају две куће породице Маширевић и Ауер.Потомци ових породица на занимљив начин испричали су нам  о историјату породице,начину живота,васпитању деце и њиховим обавезама.Ученици су имали прилике да виде личне предмете,старе фотографије и завире у собу Бранка Радичевића.На крају шетње у Завичајној збирци цртежом  на платну исказали су  своје импресије.