Наша школа је и ове године, седми пут узастопно, учествовала на међународном конкурсу ЛИК Русије коју организује Средња општеобразовна школа при амбасади Русије у Србији. По традицији, наши ученици су се окитили дипломама и наградама, али никада као до сада. Осим ученика из Србије, учествовали су и ученици из Црне Горе, Македоније и Босне и Херцеговине. Награђени:

– Сара Лукић (V3) је заузела 3. место у категорији рецитације на руском језику и за т3о добила диплому и радио уређај.

– Марија Нађа Аџић (VIII2) је заузела 2. место у категорији примењена уметност и за то добила диплому и миксер.

– ОШ ,,23. октобар“ је заузела генерално 3. место у категорији прављења трејлера за бајке руског писца Роу Александра. Наши ученици који су донели овај успех су: Стефан Николовски (VIII1), Вукашин Ненадић (V3), Милана Милаковић (VIII3), Анђела Драгољевић (VIII3).

– ОШ ,,23. октобар“ добија диплому за редовно учешће и сарадњу на конкурсу ЛИК Русије.

– Предметни наставник, проф. руског језика Данијел Метикош, за организовање и вођење конкурса у нашој школи и за то добио диплому и радио уређај.

ЧЕСТИТАМО!