Дана 23.09.2017.г. Савет за безбедност саобраћаја Општине Сремски Карловци у сарадњи са Бициклистичким клубом „Стражилово“, Покретом горана Војводине, Црвеним крстом, ОШ 23 октобар и припадницима саобраћајне полиције, успешно је реализовао такмичење за ученике основне школе под називом „Безбедна и спретна вожња“

Циљ акције је био да се сви такмичари упознају са основним правилим за безбедно учествовање у саобраћају бициклом, после чега је одржано такмичење у савлађивању различитих препрека кроз полигон. Полигон је успешно савладало 22 такмичара а најбоље међу њима су сачекале вредне нагреде тако да је за прво место додељено бицикло, за друго таблет уређај и за треће место заштитна кацига. Све време такмичења безбедност такмичара је била на првом месту па се строго водило рачуна да препреке буду прилагођене њиховом узрасту, а за безбедност у случају повреда бринули су се волонтери Црвеног крста.

Хвала свима који су узели максимално учешће у одржавању ове акције.