“Awareness is power“ (Свест је моћ) је пројекат о глобалном образовању, који наша школа спроводи у сарадњи са основним школама из Естоније, Норвешке, Румуније и Шпаније.

Пројекат траје две године, током које ћемо се заједно бавити глобалним проблемима који утичу на наше локалне заједнице. Ученици, ученице, наставници и наставнице наше школе имаће прилику да учествују у различитим пројектним активностима у Сремским Карловцима, а најмотивисанији ће учествовати и у студијској посети некој од партнерских школа у иностранству.

Глобално образовање подразумева развој знања, вештина и ставова који нам помажу да будућим генерацијама становника и становница планете Земље обезбедимо равноправне услове за живот, попут здраве животне средине и уживања људских права.

Верујемо да ће развој свести о глобалним проблемима учинити ученике, ученице и запослене наше школе још моћнијим у стварању будућности какву желимо!

Пројекат се финансира кроз Еразмус+ програм Европске уније.

#AwarenessIsPower

#ErasmusPlus