Извештај са етвиннинг националне конференције “ Медијска писменост у настави“

Конференција  се одржала  од 9. до 10. септембра 2021. године,  онлајн.  Конференција је намењена васпитачима, учитељима и наставницима основних и средњих школа без обзира на то да ли имају искуство на еТwиннинг порталу.  Циљ конференције је  био да представи конкретне смернице и алате наставницима за интегрисање медијске писмености  у редовну наставу, са додатним фокусом на то које могућности им нуди еТwиннинг. На конференцији су  представљени и добитници еТwиннинг  признања (Националних ознака квалитета и еТwиннинг ознака за школе),  као и примери добре праксе наставника који су спроводили еТwиннинг пројекте са темом медијске писмености.

Наша школа је једна од 20 која је добила еТwиннинг ознаку, чак 13 пројеката у којима су учествовали наши ученици под менторством Ирене Бијелићи добили су Националне ознаке квалитета.

Конференцији су присуствовале Татјана Крстић и Ирена Бијелић.