Током шест недеља, од 27. септембра па до 7.новембра,ученици наше школе, учитељице Весна Поповић, Ивана Савић, Ирена Бијелић и Николина Влаисављевић, као и наставнице Снежана Марковић, Зорица Јанковић и Данијела Николић, учествовали су у међународном пројекту под називом – Пројекат климатских акција.Идеја је да се млади на 6 континената виртуелно повезују и решавају један од најхитнијих светских изазова,а то су климатске промене.Током пројекта истраживали су узроке и ефекте климатских промена,развијали решења и предузимали акције. Циљ пројекта је да се промени понашање ученика и начин размишљања друштва. Пројекат климатских акција укључује глобалну садњу дрвећа ПлантЕД. Пројекат подржавају Министарства образовања 16 земаља, светски лидери, Његова светост Далај Лама, краљица Елизабета II, др Џејн Гудал. Учешћем у Пројекту климатских акција, наша школа је постала део глобалне заједнице и добила сертификат School of excellence 2021.