Дана 2.2.2022. и 7.2.2022..године у нашој школи је за ученике 5/1 и 6/3 одељења одржано предавање на тему „Насиље као негативна друштвена појава“, као и предавање „Безбедно коришћење интернета“. Предавање су одржали службеници полицијске станице Сремски Карловци.
Циљ овог предавање јесте правовремено препознавање насиља и реаговање на конструктиван начин. Ученици су имали прилику да се упознају са различитим облицима насиља, последицама које насиље оставља на жртве, али са начинима како помоћи другима који се нађу у ситуацији насиља. Такође ученицима су предочене и мере односно санкције којима подлежу они који чине насиље или њихови родитељи. Осим тога представљена су им и правила понашања на интернету, како безбедно да користе интернет и заштите своје податке.  Ученицима је ова тема била интересантна, те су постављали питања, дискутовали са службеницима полиције и сазнали нове информације о темама насиља и безбедног интернета. Сматрамо да је ова тема веома актуелна и да о њој треба отворено разговарати, као и дизати свест ученицима да нико не сме бити жртва насиља, као и да се увек када имају проблем обрате одраслима за помоћ.