Данас 8.2.2022.године  обележили смо  Међународни дан безбедног интернета.  Чланови Вршњачког тима у свим одељењима  одржали су  предавање на тему „Дигиталног насиља“. Предавање је било пропраћено адекватном презентацијом и Каhoot квизом путем ког су ученици имали прилику да провере знање стечено након одржаног предавања.

Ученици 5. разреда су на часовим информатике и рачунарства, преко веб сајта Петља, стекли основна знања на тему Правила безбедног рада на интернету, тзв. Бонтон интернета. Такође, ученици VI-2 су процењивали своје способности о начину како безедно користити интернет кроз решавање квиза у Google учионици, где смо видели да поседују потребна знања.

Ученици 3-3 одељења истраживали су лажне вести и сами покушали да их направе. Упознали се са Бонтоном интернета и своје знање проверили кроз квиз.