Данас, 23.2.2022. године, последњу среду у месецу фебруару, већ традиционално обележавамо Дан ружичастих мајица, Дан борбе против вршњачког насиља. Ученици од првог до четвртог разреда су на плакатима са розим балонима писали речи подршке и охрабрења, те паное у школи красе балони љубави, толеранције, разумевања, прихватања и други.  Чланови Вршњачког тима су држали презентацију ученицима од  петог до осмог разреда. Путем презентације ученици су се подсетили историјата обележавања Дана ружичастих мајица и основних информација о превенцији и штетним последицама вршњачког насиља.

Заједничка активност је спроведена у дворишту школе где су пуштани ружичасти хелијумски балони.  Балони су симболично понели поруке о важности љубави, толеранције, разумевања и прихватања али су и подсетник на све жртве вршњачког насиља. Читава активност је обежена фотографијама и снимцима, које нам остављају дивне успомене на данашњи дан.