Сврха пројекта ‘’Албум мог завичаја ‘’ је да подстакне ученике да истражују културну и природну баштину града у коме живе и шире околине – завичаја. Завичај се више воли и носи у срцу ако се о њему више зна. Зато смо кроз различите активности истраживали прошлост нашег града, истакли лепоте нашег града и завичаја у садашњости и представили их пројектним партнерима уз помоц́ дигиталних алата. Ученици су кроз пројекатне активности развијали одговорно понашање према наслеђу наших предака; развијали и неговали љубав према свом граду и завичају И одговорно се понашали. Део задатака се односио и на завичај какав би желели да имају, Пројектне активности су се реализовале од октобра 2021. до јуна 2022. године.