У оквиру Ерасмус+ пројекта “ Awareness is Power“  четири ученика Димитрије Јовановић 8/3, Петра Анабуси 8/3,  Андрија Шупић 6/1 и Нина Метикош 4/3 у пратњи наставника Данијела Метикош, Ирене Бијелић и Иване Савић посетили су Румунију, место  Пиетроаса. Заједно са наставницима и ученицима  из Естоније, Норвешке, Румуније и Шпаније били су учесници програма  пет дана ( 6.2. – 10.2.2023.) . У току активности разменили су искуства у области методологије , упознали систем школовања и сарађивали са партнерима на заједничким активностима.  Програм је обухватио еколошке активности и искуства у заштити животне средине.

Учесници су посетили музеј летења посвећен великом проналазачу Трајану Вуиу, а потом и историјски музеј у Фаргету. Видели су краљевски замак Матије Корвина у Хундеори ,где је 7 година био заточен Влад III Цепеш (Дракула). Након тога савладали су 241 степеник да би дошли до тврђаве Дева која је изграђена на успаваном вулкану. Дружили су се у старом, осликаном селу Фарасеши у којем је и једина воденица у овом делу земље. Последњег дана посете били су у Темишвару европској престоници културе 2023.