Данас смо обележили Дан планете Земље кроз различите активности. Ученици 2/1 писали су своје еко поруке. 2/3 израдио је пано са темом „Земља – наша једина планета“ . 8/3 имао је задатак да представи како би изгледало да животиње имају свој профил на друштвеним мрежама, Чувари природе школе час су провели у Дворској башти. Тимским радом ученици 3/1 и 1/3 осмислили су школски пројекат „Ми волимо планету земљу“ , где су реализовали много интересантних активности : Обукли су се у плаво и зелено, анализирали су проблем загађења у нашем места и графички га представили. Осмислили су мере које би смањиле загађење. Рециклирањем направили су модел планете и хранилице за птице. На крају су очистили двориште школе и паркић у којем се радо играју.