Природно-математички факултет је организовао акцију под називом „Мали-велики хемичар 2“ за ученике 7. и 8. разреда са циљем популарисања овог наставног предмета.Ми смо се одазвали овом позиву и 17. ученика наше школе  је у среду  03.10.2018. са наставницом хемије посетило факултет.

Пријатно смо дочекани  и деца су подељена у две лабораторије ,посебно седми, а посебно осми разред. Ученици су са одушевљењем ушли у праву хемијску лабораторију коју су на претходним часовима хемије само видели  на сликама у нашем уџбенику.Професорице које су водиле групе биле су врло љубазне, стрпљиве и расположене да деци покажу лабораторијско посуђе, интересантне огледе и да их пусте да и сами пробају да експериментишу.

Деца су била одушевљена, срећна, важна што су и они бар на кратко били део једног другог – научног света.

Позвани смо да опет дођемо, а по реакцијама и коментарима ученика то ћемо вероватно морати и поновити.

Изгледа да хемија ипак не мора да буде баук, већ наука која је свеприсутна око нас и чијим разумевањем схватамо многе процесе који се дешавају у нашој кухињи, нашем телу, разумемо шта су мириси и како настају и још много тога.

Ми Вам шаљемо фотографије да видите бар делић нашег провода!

Професор хемије

Гордана Балог-Кишгеци