У акцији КОДиграње у оквиру БИТКЕ ЗА ЗНАЊЕ, наша школа је добила 5 mBot робота – наставних алата, уз помоћ којих ће наши ученици моћи да програмирају. Разумевању базичног програмирања, осим што је део описмењавања за 21. век, учи децу логичком размишљању, подстиче њихову креативност и што је најважније – изграђује њихово самопоуздање!

Акцију је почетком јануара ове године покренуо фонд  B92 са идејом да уз подршку донатора за сваку основну школу у Србији обезбеди ове савремене наставне алате уз помоћ којих ће ђаци од 5. до 8. разреда учити основе програмирања и кодирања.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја такође је подржало Битку за знање, јер се концепт овог програма уклапа у план који подразумева да ће од септембра информатика постати обавезан предмет у школама.

У име наше школе,  наставница информатике, Драгана Ћеранић се прикључила овој акцији.