Ученици 2-1, 1-1, 7-3, петих и шестих разреда били су учесници радионица организованих од стране Покрета горана Новог Сада, у Еколошком центру Радуловачки и на Карловачком дунавцу. За најмлађе организована је радионица под називом „Од семена до шишарке“. Ученици су у групама правили грађевине и куле од шишарки, опонашали су и научили како се развија четинарско дрво из семена које је смештено у шишарци. Сада знају да разликују неке врсте четинарских гранчица по изгледу, али и по мирису. Правили су совице од шишарки, а користили су искључиво природне материјале. Подршка је била од млађих и нешто старијих сестара и браће, који су се одлично уклопили у тим и појачали своје такмичарске екипе у надметању у погађању мете. За старије ученике организоване су две радионице. Кроз радионицу „Тело као инструмент“ ученици су научили како да на једноставан и занимљив начин стварају музику – уз помоћ својих ногу, шака, гласова и прстију. На радионици „Од семена до шишарке“, као и своји млађи другари научили су да разликују неке врсте четинара по изгледу и мирису, али и да увиде колико различитости природа скрива и пружа. Успели су да открију која гранчица четинара је сакривена и везаних очију препознају тајанствено дрво. За крај дружења, организовано је такмичење ко ће брже да прошета совицу од шишарке на кашици задатом путањом и тиме обезбеди победу за своју екипу. Уз помоћ и подршку Ђурђице, Иване, Јоване и Милоша из Покрета горана, као и чланова удружења грађана „Отворени круг“, ученици наше школе, су корисно и забавно обележили 22.април, Дан планете Земље.