„Велики лов на биљке“,  налази се у међународном пројекту Еко школе. Реализује се у част двестоте годишњице рођења Чарлса Дарвина. Циљ је да се деца подстакну на истраживање природе и инспирацију пронађу у животу и делу овог научника.
Ученици 3-2, 3-3 и 5-3 учествовали су у потрази за оним биљкама које се помињу у многим народним причама, митовима и легендама. Млађи  ученици су ове биљке „ловили“ по Дворској башти заједно са својим учитељима и наставницом биологије. Испричане су легенде о кедру, тиси, црном бору, лески… Ученици су научили и како да препознају ове биљке, уоче њихове особине и правилно сакупе за хербаризацију.  Старији ученици су са својом наставницом биологије  исти такав „лов“ организовали у школском дворишту. Том приликом открили су да бреза, храст, Јудино дрво, који су им тако близу, скривају легенде о вилама, злату, доносе срећу, али и скривају тајне о великим љубавима и издајама.