На излет су пошли ученици 4-3 одељења са својим одељењским старешином, Марком Готовцем и наставницом биологије, Снежаном Пилиповић
Ученици су том приликом упознали двоглед и основне начине посматрања помоћу њега. Након тога, заједно са орнитологом Николом, упознали су станиште – равничарску реку, мочвару и ритско станиште. Посматрали су реку Дунав, птице у ваздуху и на обалском делу реке.
Други део излета је реализован у Еколошком центру Радуловачки, где су ученици решавали инструктивни листић за сумирање виђених  врста птица са тачним бројем опажених јединки.
Циљ излета је био да се истакне важност заштићених подручја током миграције птица, али и да се упозна живот птица, нарочито оних које остају код нас током зиме.