Поводом обележавања три деценије од усвајања Конвенције о правима детета , у циљу  Квалитетног образовања за све  19.11.2019.  у нашој школи одржале су се бројне активности.
Полигон спретности у сали за физичко васпитање, еколошка радионица “ Енергетска ефикасност“ , радионица о стварању анимираног филма, презентација продуката пројектне наставе, радионица Дечјег савеза школе на тему “ Имам право да своје мишљење слободно изразим“ , на исту тему у Карловачкој гимназији  ученички парламенти обе школе имали су дебату.
У Музеју шибица  одржана је креативна радионица и у вечерњим часовима трибина за родитеље на тему “ Имам право да будем заштићен од насиља“ Дан је реализован као тематски , којем су могли да присуствују и родитељи кроз активност “ Отворена врата“