У среду 15. јануара у 17.00 у свечаној сали карловачке општине одржана је премијера филмова карловачке омладине снимљених у оквиру пројекта “Филмско зрно”, као и неколико награђених филмова студија ДОМ.

Један од премијерно приказаних филмова су снимили ученици ош “23. октобар” у оквиру Едукативног клуба који води учитељица Татјана Крстић. Овај филм је само наставак вишегодишње успешне сарадње између Студија ДОМ и учитељице Татјане која је са ученицима присуствовала овом догађају и примила захвалнице у уме школе и у своје лично име.

Догађају су присустввали и чланови општинског већа: Весна Фекете, Драгана Косановић, Богдан Савић, начелница дељења за друштвене односе Нада Остајић Агбаба, карловачка глумица Гордана Димић, дирекрор фестивала “Бдење душе” и председник удружења филмских радника Срђан Илић, који су упутили речи подршке омладинском филмском ствраралаштву у Сремским Карловцима.