Стоти дан школе обележава се традиционално у фебруару месецу у бројним европским земљама. У нашој школи такође смо обележили овај дан кроз занимљиве активности које су осмислиле наше креативне учитељице.

Сви разреди на почетку дана имали су задатак да одгонетну шта значи број  100

Ученици 3/1 су:

Прикупљали  100 предмета за рециклажу  које су нашли у околини школе, множили  и делили бројем 100, потапали  подморницу на пољу 10 x10, поздравили  100 особа у школи.

Прваци су

Решавали лавиринит у облику броја 100, решавали листић у којем су описали најбоље тренутке за 100 дана у школи,  вежбали на физичком 10 вежби са 10 понављања, трчали на 100 метара, убацивали лоптице за 100 секунди. Цртали себе за сто година, склапали пуззле, написали 100 порука и 100 лепих речи, присетили се 100 ствари које су научили за 100 дана школе.И окитили се крунама и наочарама.

Након завршеног дана ученици су оценили активности највећом оценом.