Савет Европе је установио 26. септембар као  Европски дан језика . Европски дан језика даје нам прилику да вреднујемо и промовишемо све језике и културе у Европи. Ове године  посебан  је фокус на инклузивно образовање језика, које подржава све ученике да достигну свој потенцијал и играју активну улогу у разноликим и демократским друштвима.

Ученици 2/3 учествовали су кроз етвиннинг пројекат у обележавању овог датума.

Они су имали задатак да на креативан  начин представе себе, своје родно место на енглеском језику и деле неколико кључних речи из својог матерњег језика. Написали су разгледницу  и нацртали слику  који су  послати свим пројектним партнерима у осам различитих земаља. Једна од активности била је учење знаковног језика,  ученици су научили Јесењу песму да певају уз покрет.

Цела активност је мапирана на мапи догађаја у Европи. Ученици су као награду добили наруквице и постере.

Активност су водиле Нада Челиковић и Ирена Бијелић.