Свако живо биће на планети има срце које куца за неког и у њему постоји безгранична љубав за све што га окружује. Сви можемо обећати себи, својој породици, другарима, пријатељима… да мале промене у животном стилу могу утицати на здравље нашег срца: правилна исхрана, физичке активности, хигијена, престанак пушења (чланови породице и околина) . Светски дан срца обележава се 29. септембра . Пројекат има за циљ да прослави Светски дан срца и укључи га у школске активности у учионицама широм света. Циљ пројекта је да се делује код младе популације –ученика да живе и негују здраве стилове живота; да израстају у здраве и позитивне личности које су способне за обављање свакодневних активности. – Развој људских вредности и моралности код деце – Оснаживање примерима о здрављу и начинима његовог очувања – Представљање начина добре комуникације -Подстицање на размишљање о важности здравља – Развијање ИКТ вештина; креативног мишљења; ликовних и језичких вештина; међупредметног повезивања наставних садржаја.