Овогодишња Дечија недеља одржала се под слоганом, чија инспирација су стихови из песме „Добар друг“ нашег великог песника, Јована Јовановића Змаја: Подељена срећа, два пута је већа у периоду од 05. до 10.10.2020. године.

Реализовали смо многобројне активности:  На почетку недеље честитали смо учитељима њихов дан, затим се и кроз видео добродошлицу пожелели првацима чланство у Дечји савез. Обрадовали смо прваке симболичним слатким поклоном. Организовали смо радионице на тему Инклузије, угостили смо  госта Рашу, трчали  за срећније детињство. О значају спорта и успеху причала је наставница физичког Драгана Глигоријевић Карахода успешна пливачица. Осликавали смо школског двориште, имали радионице о заштићеним подручјима и климатском загревању. Гледали позоришну представи и анимиране филмове од пластелина.  Обележелили смо Светску недељу свемира и били на свечаном пријему код председника Општина Александра Саше Стојкечића.