На нашој секцији ученици 5. и 7. разреда имају прилику да програмирају у програму Scratch.

Једна од активности је и прављење игрица. Организовано је такмичење, а ученици који су освојили прва три места, заслужили су да њихове креације буду видљиве овде на сајту школе.

1. Space Shooter – Небојша Шарабаћа

2. Мачка која једе крофну – Стефан Крагуљ

3. Жаба – Урош Матић

Такође, секцију похађају и ученици 8. разреда.
Ученици се баве програмирањем у Пајтону, користе библиотеке пајгејм, матплотлиб, пандас, Џупитер (интерактивно радно окружење); основне
Учествују и у програмирању микробит уређаја (основни ниво).

Такмичења:
Ученици-чланови секције су учествовали у такмичењу Дабар (Међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености) одржано
од 23.11. до 27.11.2020.год.у категорији млади дабар. Такмичење је било ревијалног карактера због целокупне ситуације (Корона вирус), те због тога на жалост није одржан други ниво такмичења иако смо имали кандидата за окружни ниво : ученик Бауер Стефан.

У суботу 3.04.2021.год. од 10 до 12 часова је одржано онлајн такмичење Brainfinity изазов. Чланови секције чине нашу екипу.
Наша екипа М3Д2 се пласирала на републички ниво. Све похвале Димитрију Николовском, Марку Шћекићу, Марку Рапченку и Марку Дердићу.
Секцију води наставница информатике Драгана Ћеранић.