Данас је у нашој школи отворен Међународни фестивал дечјег и омладинског анимираног филма Мулти мост!
Наши ученици придружили су се на отварању, на ком су пројектовани радови ученика наше школе.
Овогодишње такмичење обухвата 1015 филмова из 87 земаља, који су пристигли на фест. Срећни смо што је изражавање кроз анимацију све популарније широм света.
На свечаном отварању 27. 09. 2021. год. чули су се звуци клавира за којим је седео Арсеније Вујасиновић, ученик 3. 1 одељења.
Фестивал је отворила Злата Попов, извршни директор фестивала.
Током недеље у школи ће бити приказивани анимирани филмови, а додатне активности у Новом Саду.
Посебну пажњу имаће ауторски филмови: продукт пројекта „ Anima SWAir“ – „Овде треба направити
мало реда“, који развија еколошку свест и „Ми живимо у Сремским Карловцима“, са циљем очувања
традиције завичаја.