Српско одељење међународног фонда јединства православних народа и Светосавско звонце под покровитељством руске компаније ,,РЖД Интернешнл» у оквиру пројекта „Воз жеља“ организовали су  стваралачки конкурс „Путем маште”. Учесници конкурса су могли да изразе своје виђење пријатељских односа и сарадње између Републике Србије и Руске Федерације, између осталог у области заједничког рада на модернизацији железничке инфраструктуре Србије, у формату стваралачког рада који се састоји из амблема (симбола) и девизе (слогана).
Учесници конкурса су били подељени у три старосне групе:
1. група – од 8 до 12 година;
2. група– од 13 до 15 година;
3. група– од 16 до 19 година.
Из наше школе је учествовало 30-ак ученика у прве две групе, а најуспешније су биле Анастасија Дулић, ученица V2 и Милица Праштало, ученица IV2. Њихови радови су похваљени у оквиру прве узрасне групе, а за то су добиле захвалнице и руске слаткише. Њихови радови су објављени у зборнику радова у издаваштву Светосавског звонца. Надамо се да ће наши ученици следеће године имати још више успеха и да ће неке од вредних награда (лап топ, мобилни телефони, књиге) доспети у руке наших ученика.