18.02.2019. у амфитеатру Ректората Универзитета у Новом Саду одржана је регионална DIG4TEACH  конференција
Дигитална компетентност едукатора – основа Дигиталне Србије
Конференција  је објединила неколико тема  из области дигитализације: дигиталну писменост,дигиталне компетенције, професионалну ангажованост,дигиталне ресурсе,подучавање,интеракцију и управљање учењем,оснаживање студената.Предавачи су били еминентни домаћи и страни стручњаци из ове области.
Најзанимљивији део свакако је било размена искуства у пракси.Где смо се упознали са Норвешким универзитетом за иновационе технологије за учење и VR лабараторијом проф.Екатарине Праслове.
Такође је приказан дигитални алат за саморефлексију SELFIE ,како би школе оспособиле за дигитално образовање.
Конференцији су присуствовале: директорка школе Весна Чолић,наставница математике Зорица Јанковић и учитељица Ирена Бијелић.
DIG4TEACH Agenda